Wondermondo 🢖 Par Wondermondo

Ievadraksts

Par Wondermondo

Pasaule Mērķis

Īglhauknekas (Eaglehawk Neck) mozaīkas bruģis, Tasmānija
Īglhauknekas (Eaglehawk Neck) mozaīkas bruģis, Tasmānija. Šī ir dabiski veidojusies ainava. Wondermondo iecere: informēt par šādām neparastām vietām. / LBM1948, Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Wondermondo informē par pasaules neparastākajām un interesantākajām vietām.

Šī ir neparasta mājaslapa, jo:

  • Šeit ciena zinātni un faktus. Pasaulē ir milzums vietu, par kurām ir neparasti un pat neticami stāsti. Wondermondo autors cenšas nodalīt leģendas un faktus, informējot gan par vienu, gan otru.
  • Informācija ir pasniegta vienkārši un pēc iespējas saprotami. Jebkuram ir interesanti uzzināt to, cik neparasta un krāšņa ir pasaule ap mums.

Wondermondo angļu valodas versijas izveidi autors uzsāka 2009. gada decembrī. Tajā ir iekļauta detāla informācija par aptuveni 2000 neparastām vietām un mazāk detāla informācija par vēl aptuveni 10 000 vietām.

Tomēr, mājaslapas autors ir uzkrājis apjomīgu materiālu tieši par Latvijas un, mazākā mērā, Igaunijas un Lietuvas brīnumiem. Tādēļ 2024. gada aprīlī autors uzsāka arī latviešu valodas versijas izveidi. Angļu un latviešu valodas versijas atšķirsies: latviešu valodas versijā lielāku uzmanību būs pievērsta Baltijas reģionam.

Autors
Autors pie ūdenskrituma netālu no Siguldas, 2024
Autors pie ūdenskrituma netālu no Siguldas, 2024. / Gatis Pāvils, CC BY-SA 4.0

Mājaslapas veidotājs ir Gatis Pāvils. Izglītība: M.Sc. vides administrācijā. Vairāku gadu desmitu laikā esmu apceļojis tūkstošiem brīnumiņu un brīnumu Latvijā un citur.

Lepns četru bērnu tēvs. Ikdienā strādāju IT pakalpojumu un biznesa stratēģiju jomā, atbalstot uz nākotni vērstus uzņēmumus.

 

Kontakti

Epasts:
gatis.pavils@gmail.com
Twitter:
@WondermondoNews

Pasaule Citi raksti

Lielais Prizmatiskais avots, ASV, Vaiominga
Lielais Prizmatiskais avots, ASV, Vaiominga. / Ziinkova M. CC-BY-SA-3.0

Brīnumu kategorijas

Wondermondo pašlaik ir 124 pasaules brīnumu kategorijas, piemēram: ūdenskritumi, baznīcas u.tml.

Hesdālenes gaismas 2015. gada februārī. Redzamas divas kustīgas gaismas - viena ir debesīs (tas nav, piemēram, Mēness) un otrai fonā ir mežs.
Hesdālenes gaismas 2015. gada februārī. Redzamas divas kustīgas gaismas – viena ir debesīs (tas nav, piemēram, Mēness) un otrai fonā ir mežs. / Jesper Brodersen, ekrānšāviņš no Youtube video.

Kas ir brīnums?

Patiešām – kas ir brīnums? Wondermondo šī ir jebkura vieta uz mūsu planētas, kas dažādiem cilvēkiem izraisa izbrīnu, pārsteigumu.

Kāba, Saūda Arābija. Redzamas zelta durvis.
Kāba, Saūda Arābija. Redzamas zelta durvis. / Tab59, / CC BY-SA 2.0

Brīnumu reitings

Brīnumu reitings Wondermondo lapā ir balstīts uz formulu ar četriem galvenajiem mainīgajiem: vizuālais iespaids, stāsts, unikalitāte un mistika.